ملاقات ممنوع

دیـدار با دبيــران در فصـل امتحـانـات
در فصل امتحانات باید بدانیم...
 
قابل توجه اوليای محترم:
با شروع امتحانات ترم دوم و به منظور کسب نتیجه بهتر و آمادگی لازم توجه شما را به نكات ذيل جلب مي نماييم:
1. درخواست داريم محيط مناسب و آرامي را براي فرزندتان تدارك ببينيد و از تفريح، سرگرمي و تماشاي تلويزيون و استفاده از تلفن همراه صرف نظر نموده، آماده برگزاري امتحانات باشيد.
2. این واحد آموزشی روز دوشنبه 30/02/98 و سه شنبه 31/2/98 جهت آمادگی امتحانات تعطيل مي باشد.
3. ساعت برگزاری امتحانات پایه نهم ساعت 8 صبح و پایه هفتم و هشتم ساعت 10 صبح می باشد و دانش آموزان موظفند نيم ساعت قبل از شروع امتحان در مدرسه حضور داشته باشند و بلافاصله پس از امتحان مدرسه را ترك نمايند.
4. استفاده از لاک غلط گیر و خودکار قرمز در برگه ی امتحان ممنوع می باشد.
5. هر گونه تقلب منجر به کسب نمره صفر در آن درس می گردد.

 
سلامت و موفقيت شما عزيزان را از درگاه خداوند بزرگ خواستارم
بابايي ـ مديريت دبيرستان هیئت  اُمنایی هـاجـر
 
برنامه امتحانات ترم دوم 98ـ 1397

سایت پلیس فتا


هموطنان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کنند. ضمن اینکه در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
 
هتک حیثیت و نشر اکاذیب رایانه ای به چه معناست؟

در فضای سایبر نیز اخلاق کاربران از لحظه­ ورود به آن شروع می­‌شود و ممکن است اخلاق کاربران بازتاب اخلاق واقعی آنها باشد یا اینکه با اخلاق واقعی آن‌ها تفاوت داشته باشد.
ایجاد صفحه در برخی سايت‌های اجتماعی به نام ديگران با هدف انتقام‌­گيری و بازی با آبروی افراد، گذاشتن مطالب موهن در پايگاه‌های اينترنتی با هدف هتاكی به افراد مختلف، انتشار اسرار شخصی و خانوادگی ديگران با انگيزه‌هايی انتقام و هتك حيثيت افراد، انتشار يا تحريف عكس‌های خصوصی ديگران نشر اكاذيب و افترا در اينترنت با هدف تشويش اذهان عمومي و بدبين كردن افراد به يكديگر و... تنها گوشه‌ای از اقدامات مجرمانه‌ای است كه برخی افراد با انگيزه‌هايی همانند تفريح و انتقام و فرونشاندن عصبانيت و جلب توجه و باز نمودن عقده‌های روحی و روانی در حوزه فضای مجازی مرتكب می‌شوند كه متأسفانه آسيب‌های جبران‌ناپذيری را در پي دارد.

اخلاق یکی از مهم­ترین ویژگی­‌های زندگی بشر بوده و از ویژگی­‌‌های روحی و نفسانی افراد نیز می­‌باشد، این ویژگی­‌ها شامل موضوعات نيكو و پسنديده، مانند امانت دارى، راست گويى يا ویژگی­‌های ناپسند مثل غيبت، و دروغ گويى مى‌باشد. رفتارهایی که از این ویژگی­‌های ناشی می­‌شود را رفتار اخلاقی می­‌گویند. البته این فضا قوانین خاص خود را دارد ولی بستگی به شرایطی دارد که کاربران در آن قرار می­‌گیرند و رفتار یا اخلاقی که از خودشان بروز می­‌دهند چگونه است و چقدر به قوانین احترام می­‌گذارند. هنجازسازی مثبت یکی از اصولی می­‌باشد که در هر تکنولوژی نوظهوری باید رعایت شود بنابراین در فضای سایبر نیز کاربران هنجارهای مثبت را رعایت نمایند و اخلاق حرف‌ه­ای در استفاده از امکانات سودمند آن داشته باشند.

موضوع هتک حیثیت و نشر اکاذیب یکی از بیشترین جرم­‌هایی است که در حوزه جرایم رایانه­‌ای رخ می­‌دهد، برخی از افراد با سوءاستفاده از مزیت ابزارهای فن­آوری از قبیل شبکه اینترنت و ... اقدام به تشویش اذهان عمومی نموده و موجب به خطر افتادن آبروی افراد می‌شوند که قانون جهت برخورد با اینگونه افراد در فصل پنجم قانون جرایم رایانه‌ای در سه ماده مجازاتی را تعیین نموده است.
از این رو به هموطنان توصیه می‌شود:
1. همواره دقت داشته باشند با رعایت نکات امنیتی فریب تبلیغات افراد سودجو را نخورند.
2. از قرار دادن تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه‌­های اجتماعی اجتناب نمایند.
3. در استفاده از شبکه­‌های اجتماعی تنظیمات امنیتی و خصوصی مربوطه را انجام دهند تا هر کسی به اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران نداشته باشد.­
4. درفضای مجازی به کسانی اعتماد نمایید که مورد اعتماد خانواده می‌­باشند و شناخت کاملی از آنها دارید.

 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
 
ویژگی‌ها، آسیب‌ها و پیامدهای شبکه‌های اجتماعیهر بستری که قابلیت به اشتراک گذاری عکس /ویدئو/ اطلاعات و.. را داشته باشد شبکه اجتماعی گفته می شود. با استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی نه تنها وقت کم‌تری برای گذراندن با افرادی خواهید داشت که به صورت فیزیکی در اطراف شما حضور دارند بلکه دوستان و اعضای خانواده‌تان زمانی که ببینند شما به دستگاه‌های الکترونیکی، موبایل و گجت های تان بیش از آن‌ها اهمیت می‌دهید از محبت شما نا امید شده و ناراحت خواهند شد. در نهایت هم افراد تمایل کم‌تری به صرف وقت و بودن در کنار شما خواهند داشت. شبکه‌های اجتماعی، شبکه ای متشکل از افراد و گروها و ارتباطات بین آنها است. وابستگی‌های بین افراد و گروه‌ها مانند دوستی، خویشاوندی، تجارت، علایق مشترک و غیره را تشکیل می دهند. با بیشتر شدن رابطه بین افراد شبکه هم پیچیده‌تر می‌شود.
ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی:
هویت ، به اشتراک گذاری و یادگیری ، بسیج کنندگی و سازماندهی ، دوستی ،اعتماد، استناد و تعمیم، چند رسانه ای، پرستیژ ، دنبال کردن ودنبال شدن ، خرد جمعی ، جستجو شدن ، اطلاع رسانی و خبر رسانی ، رسانه نسل جوان، رسانه جایگزین، ابتکار و خلاقیت، ساختار دمکراتیک ، تحرک اجتماعی
آسیب ها و پیامد های  شبکه‌های اجتماعی :
۱.    انتشار عکس‌های خانوادگی و شخصی با کمترین میزان رعایت اصول عرفی و اخلاقی
۲.    فروپاشی خانوادگی و افزایش طلاق
۳.    ایجاد یک فضای غیر متعارف  که باعث گرایش روزافزون دختران و پسران برای خودنمایی
۴.    آموزش تهیه و تولید مواد مخدر  و  بخصوص روانگردها
۵.    سوء استفاده از زنان و دختران تحت عنوان (مهاجرت، دوستیابی، همسریابی و...)
۶.    بهره برداری سوء از احساسات نسل جوان در ایجاد نافرمانی های مدنی و تعارضات اخلاقی
۷.    تبلیغ مدهای ناهنجار-تبلیغ لوازم آرایشی و ...
۸.    توهین به  اسلام و ارزشهای دینی و پیامبر و ائمه اطهار
۹.    ترویج انحرافات  مذهبی (بهائیت ،وهابیت وعرفانهای کاذب و . . )
۱۰.    تبلیغ شیطان پرستی و فروش نمادهای آن
۱۱.    شایعه پراکنی به عنوان یکی از تاکتیک های جنگ نرم در شبکه های اجتماعی

توصیه ها / هشدار ها و روش های پیشگیری
*کامنت های شبکه های اجتماعی خارجی با اهداف خاصی طراحی و به پرس و جو گذاشته می شوند و خود را با هویت جعلی به دیگران معرفی می کنند.
*کاربران عزیز بدانند  به درخواست کسانی که نمی‌شناسند ، پاسخ ندهید و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خود را ارسال نکنید.
*افراد آنلاین در فضای مجازی همان غریبه ها در فضای واقعی هستند پس عکس ها و اطلاعات خصوصی ، خانوادگی، محرمانه و حساس را در این شبکه ها بارگذاری نکنید.
*با توجه به حجم روز افزون مراجعه کاربران اینترنتی به شبکه های اجتماعی وتمایل کابران حرفه ای در بکارگیری ابزاری مثل موبایل وتبلت و اینکه این شبکه ها خواسته یا ناخواسته بخشی از بنیان هویتی اشخاص با عقاید وسلایق مختلف را به نوعی غیر مستقیم تحت تاثیر قرار میدهند و داشتن اطلاعات لازم وکافی در رابطه با این محیط ها میتواند خود عاملی موثر در جهت کاهش شکل گیری مصادیق جرم در این فضاها گردد لذا به نظر می رسد آگاهی  به هنگام کابران وآسیب شناسی دقیق این شبکه ها می تواند چراغ راه ما در برخورد صحیح با شبکه اجتماعی باشد.

 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا