عنوان کتاب: پروانه های جوانی

جـدیـد
پروانه های جوانی: گزیده بیانات و رهنمودهای امام خامنه ای (مدظله العالی) درباره جوانان
در قسمتی از این کتاب آمده است:
جوان ها باید به علم بپردازند. بارها گفته ام، بازهم تکرار می کنم اقتدار حقیقی یک ملت درگرو علم است. علم است که بقیه منابع و مایه های اقتدار را به کشور ارزانی می دارد. از علم غفلت نکنید؛ چه دانش آموزاتان، چه دانشجوتان، در هر رتبه ای که هستید. مسئله علم مسئله تحقیق، مسئله مهمی است در کنار انگیزه دینی.
دوست عزیز این کتاب ارزشمند را به شما پیشنهاد می کنم.
                                    گردآورنده کتاب: علی شیرازی

عنوان کتاب: تغذیه در ورزش
 
جـدیـد
دراین کتاب امده است کمبود ویتامین ها در رژیم غذایی عوارضی را مخصوصاً برای ورزشکاران وکسانی که کارهای عملی سخت دارند موجب می شود. کمبود ویتامین های گروه B عوارضی را از قبیل خستگی زودرس، بی حوصلگی ودردهای ماهیچه ای ـ مفصلی، بی اشتهایی و یبوست پس ازگذشت یک هفته ایجاد نموده اند.
همچنین در این کتاب امده است ورزشکاری که مقدار زیادی آب را به علت تعریق از دست می دهد (2الی3/5کیلوگرم) وضعیت مشابهی را ایجاد می کند. تعریق نه تنها باعث دفع آب بدن، بلکه باعث ایجاد بر هم خوردگی تعادل الکترولیتی می شود.
به ورزشکاران عزیز مدرسه توصیه می شود با مراجعه به کتابخانه مدرسه از مطالب این کتاب استفاده نمایید.
                                                    مولف: دکتر رضا علیجانیان

عنوان کتاب: بیا کتاب بخوانیم
 
چه می خوانی؟
اینکه بعضی می گویند: « هر کتابی به یک بار خواندن می ارزد. » حداقل در شرایط امروزی، حرف درستی نیست.
مثل آنکه بگویند: هر خوارکی، به یک بار خوردنش می ارزد...
با خوراکهای مسموم و فاسد چه می کنید؟
یا آنچه که برای وضع جسمی خاص شما خوب نیست و با مزاجتان ناسازگار است چه؟ کمبود وقت هم مسأله دیگر است.
در این که کتاب « غذای روح » است حرفی نیست.
امّا... همانطور که برخی از غذاهای لذیذ و خوراکی ها و شیرینی های دلچسب، برای سلامتی زیانبار است، « تغذیه روحی » هم همین حالت را دارد.گر چه بعضی کتابها گیرا و جذاست است و خواننده را تا آخر، با خودش همراه می برد، مثل خیلی از رمان های عشقی و جنایی و داستان های پلیسی، ولی هر چه که جذاب بود نباید جذبش شد! گاهی برای یک « دام » و « فریب » هم پوشش های گیرا و پر جاذبه قرار می دهند.
باور کنید بعضی از این نوع کتابها هم که رویش نوشته « شاهکار » برای جلب مشتری است. اگر آنطور ننویسند یا یک کتاب بُخل را « پر فروش ترین کتاب سال » معرفی نکند، که ساده لوحان برای خریدن و خواندن آن پول نمی دهند!گاهی هم ممکن است دوستت که کتاب را خوانده بگوید: عالی است، قشنگ است و...
خودت چه برداشت می کنی؟ قضاوت دوستی برای خودش خوب است. او که به جای تو نمی اندیشد! تو که نباید این قدر « دهن بین » باشی و دهانت زود آب بیفتد و هوس کنی! آنچه می خوانی، تبدیل به فکر و ایده و باور می شود و در شکل شخصیت تو تأثیر می گذارد.
بدتر از همه اینکه بعضی، کتاب را از عکس و طرح روی جلد، می پسندند و انتخاب می کنند. راستی... آیا چلوکباب، می تواند معیاری برای « محتوا » باشد؟ « ظاهربینی » هم حدی دارد!
درست است که خیلی از جوانها، سراغ کتابهای عشقی و جنایی می روند، تا عطش خاص این دوره را بنشانند اما نیازهای تو که تنها این ها نیست؛
« دانستنی ها » ی بسیاری است که بیرون از اینگونه نوشته حالت اوقات فراغت را باید پر کرد، ولی با چه؟
شکم را هم باید سیر کرد، اما با چه؟ تو که حاضر نیستی هر خوراکی را تنها به خاطر اینکه سیرت می کند بخوری، چرا در غذای روح و فکر این اندازه سهل انگاری و سادگی؟
از توکه می فهمی، انتظار دیگری است...

 
                                                       مولف: جواد محدثی

عنوان کتاب: نخل

برگ های زرد شده ی انجیر و زرد آلو و هلو و صنوبر زمین را می پوشاند. مراد و خاله اش جاروشان می کردند، و می ریختند تو تور، دو طرف تور را می گرفتند و می بردند توی انبار یا گوشه ی کاهدان تل انبار می کردند، برای زمستان گاو و گوسفند.
گاه انجیر یا هلویی نیم خشک قاتی برگ های زرد بود که مراد برش می داشت و می خورد. مدرسه آبادی باز شده بود. بچه ها از کوچه ها، کتاب و دفتر به دست می گذشتند. دنبال هم می دویدند، هیاهو و جر و بحث می کردند. بیشترشان شلوار و پیراهن نو و کفش های لاستیکی داشتند. کیسه و خورجین پیله ورها پر از گل ختمی و گردو و مویز و برگه هلو و زرد آلو بود.
ادامه داستان را به تو دوست عزیز پیشنهاد می کنم به کتابخانه مدرسه مراجعه کرده و این کتاب را مطالعه کن.
                       تألیف: هوشنگ مرادی کرمانی

عنوان کتاب: استاد عشق
 
استاد عشق؛
نگاهی به زندگی و تلاش های پروفسور سید محمود حسابی پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران.

به دوستان و دانش آموزان پیشنهاد می شود این کتاب را مطالعه فرمایند.

در این کتاب با زندگی پروفسور محمود حسابی و طول تحصیل و سختی های ایشان در طول زندگی که داشتن مواجه می شویم.
سید محمود حسابی از پدر و مادری تفرشی در تهران زاده شدند پس از سپری نمودن چهار سال از دوران کودکی در تهران به همراه خانواده عازم شامات گردیدند. در هفت سالگی تحصیلات ابتدایی خود را در بیروت با تنگدستی و مرارت های دور از وطن، در مدرسه ی کشیش های فرانسوی آغاز کردند.
در این کتاب با سختیها و مشقت هایی که استاد با مادر و برادرش در خارج از ایران زندگی کردند و به تحصیل خود ادامه دادند، آشنا می شویم.
                                                                                         مولف: ایرج حسابی

عنوان کتاب: تاریخ پهلوی (روزگار با ما چه کرد؟)
 
در این کتاب ده ها خاطره جالب و خواندنی از زبان و قلم دوستان و نزدیکان شاه گردآوری شده است که روشن ترین تصویر ممکن از روزهای پایانی عمر شاه در غربت است روزهایی که برای ما عبرت بزرگ تاریخی است.
در گوشه ای از این کتاب به نقل از فریده دیبا در خاطره خود می گوید:
موقعی که در یک فرودگاه ناشناس در (فورت«دریل») فرود آمدیم هیچ کس را منتظر خود نیافتیم! در فرودگاه فقط یک کارشناس آمریکایی از اداره بازرسی مواد کشاورزی آمریکا منتظرمان بود که همه وسایل ما را بازرسی کرد تا مطمئن شود از مکزیک گل و گیاه و یا تخم سبزیجات و میوه همراه خود نیاورده  ایم. محمدرضا در آن حال نزار و رنگ پریده که تب شدید هم آزارش می داد گفت: ببینید روزگار با ما چه کرد؟ در همین خاک آمریکا (ترومن، جان ـ اف ـ کندی و کارتر) به استقبال من می آمدند و فرش قرمز جلوی پایم پهن می کردند! این یک عمر نوکری و وابستگی به آمریکا بود.
                                                     مولف: انتشارات مدرسه

عنوان کتاب: داستان های کهن ایران

آورده اند که در زمان های قدیم مرد دهقان متدینی در شهری زندگی می کرد. روزی به سهم مهمان نوازی، جماعتی را برای مهمانی به خانه اش دعوت کرد. مرد دهقان برای این مهمانی تدارک بسیاری دید و انوع و اقسام میوه ها و خوردنی ها را تهیه کرد. او به کنیزش مقداری پول داد تا به بازار برود و شیر بخرد تا برای مهمانانانش شیر برنج درست کند. کنیز طبق دستور اربابش ظرفی از خانه برداشت و به بازار رفت و مقداری شیر خرید او وقتی که شیر را از شیر فروش گرفت در ظرف را نَبَست و همین طور آن را به خانه آورد. از قضا در همان لحظه لک لکی ماری را به دهان گرفته بود و در هوا بالای سر کنیزک در حال حرکت بود که چند قطره از زهر سمی دهان مار در ظرف شیر ریخت و هیچ کس از آن اطلاع نداشت!
کنیزک خوشحال و خندان و بی خبر از همه چیز به خانه آمد و شیر را به آشپزخانه برد و با آن شیربرنج پخت. وقتی مهمانان آمدند از انواع میوه ها خوردند و شیر برنج را هم کنار بقیه ی غذاها خوردند شیر برنج آن قدر سمی بود که مهمانان به محض آن که لقمه ای از آن خوردن جان به جان تسلیم کردند و بی آن که گناهی داشته باشند سر سفره ی غذای دهقان جان دادند.
سؤالی که برای خیلی ها مطرح شده این است که در این کار مجرم چه کسی است؟؟؟!!!
ادامه داستان...
                                                                   مولف: رحمت الله رضائی

عنوان کتاب: مهارت های درس خواندن

برخی از معلم ها عادت دارند با مطرح کردن پرسش هایی در کلاس، دانش آموزان را به اندیشیدن و تمرکز کردن بر موضوع درس تشویق کنند. شما می توانید برای چنین موقعیت هایی خودتان را، از پیش، آماده نمایید به این صورت که، پیش از آغاز کلاس، یادداشت ها و متن درس جلسه ی گذشته و چند صفحه ای از درس آینده را بخوانید و وانمود کنید معلم هستید و می خواهید از دانش آموزان تان آزمونی روزانه بگیرید. سپس پرسش هایی که درباره ی موضوع درس به ذهن تان می رسد را یادداشت کنید و پاسخ آنها را بدهید. برای این کار لازم است که تمامی درس را بخوانید.
                                                                                      نویسنده: ماندانا سلحشوری


* به شما دانش آموز عزیز پیشنهاد می شود، برای آمادگی هر چه بیشتر در امتحانات از این کتاب استفاده نمایید.
 
عنوان کتاب: وصیت یاران
 
معرفی کتاب به مناسبت هفته بسیج
در این کتاب با گوشه ای از وصیت نامه ی شهید علی رضا سادات شریف آشنا می شویم.
خدایا تو گواه باش که من رفتم به جبهه ای که ادامه ی راه جدّم امام حسین(علیه السلام) می باشد تا اگر در آن زمان نبودم که یاری دهم امام معصوم و سالار شهیدان(علیه السلام) را اکنون حسین زمانم امام خمینی را لبیک گویم و اطاعت از خدا و امام و ولایت فصیح را که همان ولایت رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) است به انجام برسانم می دانیم که هیچ برگی بی اذن خدا بر زمین نمی افتد و بهتر بگویم جوانه هم نمی زند. پس اگر چه در پیش خانواده باشیم یا نباشیم عمر ما کم یا زیاد نخواهد شد.
                                                 به کوشش: محمد عامری

عنوان کتاب: مجموعه کتاب های نوجوان افسانه های دلپذیر
 
افسانه های دلپذیر مجموعه ای از داستان های اندرسن، شاعر و نویسنده بزرگ دانمارکی، است که در قرن نوزدهم میلادی می زیست. داستان های او در سراسر جهان به دلپذیری و شیرینی معروف است و کودکان جهان آنها را با شوق و رغبت تمام می خوانند و از معانی لطیف و دلکش آن ها لذت می برند.
این نویسنده، که در خانواده ای تنگدست به دنیا آمده و روزگاری کودکی و جوانی را در نهایت پریشانی گذرانده است، در داستان های خود اغلب زندگی کودکان و نوجوانان را توصیف می کند.
                                                 مولف: هانس کریستان
                                                   مترجم: اردشیر نیکپور

 
عنوان کتاب: خانواده زیر پل

این کتاب داستان افراد بی خانمان است که در زیر پل زندگی می کنند. پس از آشنایی این خانواده با پیر مردی به نام آرمان ماجراهایی عاطفی مسیر زندگی شان را تغییر می دهد.
... در این کتاب می خوانیم آرمان پس از دیدن ازن خانواده خود را چطور ملزم به آن می داند که به این خانواده کمک نماید... . زیر لب دعا می کند خدایا من دعا کردن را فراموش کرده ام و فقط بلدم گدایی کنم و حالا هم به تو التماس می کنم که برای این خانواده بی خانمان پناه گاهی پیدا کن.                                                                                            مولف: ناتالی سوریچ کارلسون

 
عنوان کتاب: مثل شاخه های گیلاس

« مثل شاخه های گیلاس» مجموعه ای از تذکرات و مضامین است که با زبان تمثیل و برای مخاطب پر مشغله امروزی بازگو شده است. استفاده از آیات نورانی قرآن کریم و اشعار حافظ، سعدی و مولوی بر جذابیت این کتاب افزوده است. برخی از متن های نویسنده ی خوش ذوق و شناخته شده ی این کتاب، از طریق صدا و سیما و مطبوعات به مخاطبان رسیده و بسیار دیگر برای اولین بار است که منتشر می شود.                                                             
                                                 مولف: محمد رضا رنج بر
 
عنوان کتاب: روانشناسی

همه چیز با تو آغاز می شود.
نویسنده این کتاب چگونگی نا امیدی و ناموفق ماندن انسان ها را بیان کرده در این کتاب می خوانیم هر چه موانع بزرگ تر باشند تعداد بازندگان هم به همان نسبت بیشتر خواهد بود که این هم باعث می شود موفقیت برندگان بزرگ تر جلوه کند همچنین این کتاب با این هدف نوشته شده که شما را موفق زیستن دعوت کنند وقتش است که تصمیمی بگیرید می خواهید از این به بعد به عنوان یک فرد موفق زندگی کنید یا مانند گذشته ادامه خواهید داد. این لحظه می تواند لحظه تولد شما بستگی دارد!
                                                                                    نویسنده: مومین سکمان

 
عنوان کتاب: قصص قرآن

در این کتاب با زندگی پیامبران آشنا خواهیم شد.
از داستان حضرت یوسف؛ 1. توکل به خدا سختی ها را در چشم انسان آسان می کند و انسان قادر به حلّ آنها می شود و شرایط لغزش از بین می رود. 2. در مقابل هواهای نفسانی و وسوسه ها پناه به خدا، بزرگ ترین پناهگاه است.
                                                                                    نویسنده: خدیجه لطفی
 
عنوان کتاب: درّ و صدف

نویسنده در این کتاب به مباحث دینی، اجتماعی، سیاسی و حجاب پرداخته است.
همانطور که اختلاط بی حد و حصر زن و مرد، سست کننده اساس خانواده می باشد، حجاب نقش مؤثری در تحکیم پایه های خانواده دارد. زیرا با رعایت حجاب هیچ عامل تحریک کننده ای در بیرون منزل وجود ندارد. همین نبودن عامل تحریک در خارج از منزل از چند جهت در تحکیم خانواده و جلوگیری از بروز تشنجات و آشفتگی در آن جلوگیری می کند.
                                                                                    نویسنده: محمدشجاعی

 
عنوان کتاب: سلام بر ابراهیم

این کتاب آشنایی با فرمانده دفاع مقدس است.
از جبهه برمی گشتم. وقتی رسیدم میدان خراسان دیگر هیچ پولی همراهم نبود. به سمت خانه در حرکت بودم. اما مشغول فکر؛ الان برسم خانه همسرم و بچه هایم از من پول می خواهند. تازه اجاره خانه را چه کنم؟! به چه کسی رو بیندازم. خواستم بروم خانه برادرم، اما او هم وضع خوبی نداشت. سر چهارراه عارف ایستاده بودم. با خودم گفتم: فقط باید خدا کمک کند. من اصلاً نمی دانم چه کنم! در همین فکر بودم که ابراهیم را دیدم و گفت حقوق گرفته ای گفتم: نه دست کرد داخل جیبش یک دسته اسکناس در آورد و به من داد و گفت قرض الحسنه است. آن پول خیلی برکت داشت.
                                                                                    نویسنده: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

 
عنوان کتاب: گریز از گناه
 
در این کتاب با انواع گناه آشنا خواهیم شد و چگونگی پیشگیری از انجام گناه.
مثال: غیبت کردن از کناهانی است که دل ها را سیاه و بار گناه را سنگین می کند، نکبت دنیا و آخرت را به دنبال دارد، حقّ الناّس است، توبه از آن دشوار و گرفتاری قیامتش بسیار است. قرآن کریم به شدّت از آن نهی کرده است و آن را به منزله ی خوردن گوشت مرده مسلمان می داند.
                                                                                    نویسنده: عباس رحیمی

عنوان کتاب: بانو

زندگی نامه دو دختر به نام هیا گلنساء و بانو که دختر خاله بودند و در زمان قبل از شاه که مورد ظلم و ستم توسط خانواده قرار می گرفتند. که بعد از مدتی صاحب کار آنها، بانو را از خانواده شان خاستگاری می کند که شرط آن...
                                                                                    نویسنده: لیلا گوهری (داستان فارسی)

 
عنوان کتاب: آقای مد
 
این کتاب اشاره کرده است به شیخص که از شهرستان به تهران آمده و تفاوت بین لباس شهر و روستا را نشان داده است.
                                                              نویسنده: سید محمد امیر موسوی
 
عنوان کتاب: خورشید مال همه است

این کتاب اشاره کرده به مثبت اندیشیدن و اینکه چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم. در قسمتی از این کتاب آمده که امیرالمؤمنین حضرت علی(علیه السلام) فرموده اند: هر کس قلباً شکر نعمت کند، پیش از آنکه به زبان شکر گوید، لیاقت خود را برای افزون شدن نعمت ثابت کرده است. (اخلاق در قرآن، ج3، ص 74)
                                                                                      نویسنده: مهدی مختار زاده نیکچه

 
عنوان کتاب: بلوغ
 
این کتاب اشاره می کند بلوغ روانی در نوجوانی از آنجایی که نوجوانی دورانی دشوارتر از دوران کودکی محسوب می شود قبل از هر چیز تغییرات سریع جسمانی، جنسی، روان شناختی و اجتماعی است. در این کتاب اشاره کرده به شروع سن بلوغ جنسی و همچنین تعریف نوجوانی و نیازهای یک نوجوان.
                                                                            نویسنده: حسنعلی میرزابیگی (روان شناسی)
 
عنوان کتاب: نکات کلیدی فصل امتحانات
 
1. توصیه های لازم درباره ایام امتحانات
2. برنامه ریزی برای دوره امتحانات و چگونگی تغذیه در این دوره. یکی از نکات مهم، اشاره به چگونه زمان درس خواندن باید تنظیم شود می پردازد و اینکه چطور برنامه ریزی کنیم که در پایان چندین ساعت مطالعه ساعتی را بیرون از منزل مثل پارک، مهمانی کوتاه مدت برویم که از شدت خستگی کاسته شود.
                                                                             نویسنده: حسنعلی میرزابیگی (روان شناس)
 
عنوان کتاب: گنجینه عفاف، گوهر حجاب

حجاب در قرآن: در اسلام عصمت و عفت زن حق الله است و این مقام حرمت و حیثیت را خدای متعال به زن داده است و از او خواسته که از این حقش به عنوان امانت الهی محافظت نماید. یعنی زن کاملاً درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست و حجاب زن حق الهی او می باشد از همین رو یکی از قوانین ربّانی در شرایع الهی مسئله حجاب و پوشش بوده است و پروردگار عالم زیبایی، امنیت، رشد و تعالی زن را در پوشش و عفاف و حجاب دانسته است.
 
                                                                               سازمان شهرداری تهران
 
عنوان کتاب: پنج عنوان مؤثر در بهبود یادگیری
 
یک ماده ی مهمی در مغز وجود دارد به نام استیل کولین که از انتهای سلول های عصبی ترشح شده و نقش مهمی در حافظه و عملکرد سلولهای عصبی دارد. پیش ساز استیل کولین ماده ای است به نام لیستین که این ماده به مقدار زیاد در کربوهیدرات های اندکس پایین از جمله: عدس، لوبیا، سویا، ذرت و... یافت می شود.
پس بهتر است به جای عادت به شیرینی، شکلات و آب نبات از غلات و میوه ها استفاده نمایید.


                                                                                 مؤلف: دکتر داوود بابابیگلو
 
عنوان کتاب: خنده و گریه در آثار استاد قرائتی

این کتاب با نگاهی عمیق به آثار خنده ی حلال و حکیمانه در کنار گریه، به آثار خوب آن برای جذب جوانان می پردازد. اگر نعمت خندیدن در خانه از پدر و مادر به فرزندان و به تبع آن در جامعه منتقل شود آرامش روانی بیشتری را در جامعه شاهد هستیم. در کنار خنده گریه هم باعث آرامش روح و روان است. آن گاه که اشک با یاد خوبان مقدس می گردد. با گریه دلها هم خانه تکانی می شود. 
« گریه پروفسور هانری کربن » یک پروفسور شیعه شناسی، از فرانسه به ایران آمده بود. در سفرهایی که به ایران می آمد با علامه طباطبایی بحث می کرد، یک روز علامه طباطبایی به او گفت: ما شیعه ها مناجات داریم. گریه و دعا داریم. وقتی تلخی به ما فشار می آورد یک مقدار با خدا حرف می زنیم و آرام می شویم. شما وقتی در فرانسه گرفتار مشکلی شدی چه می کنی؟
گفت: بنده هم گریه می کنم. کتاب صحیفه سجادیه را دارم و هر وقت که محزون می شوم آن را به همراه ترجمه اش می خوانم. من هم گریه می کنم و مناجات آرام بخش است.

 
                                                                                                تدوین: سید جواد بهشتی
 
عنوان کتاب: از همدلی تا همراهی
 
تلاش صاحب این قلم آن است که بتواند با خواننده همدلی و همزبانی کند. در این مجموعه نویسنده با زبانی بسیار شیرین سخن می راند. از آنچه در درون ما می گذرد، آنچه در اندیشه مان می پرورانیم، آنچه در زندگی هم است و آنچه ...
هر مقالـه در این کتاب رازهایی از زندگی را برایمـان می گشاید که برایمـان زندگی واقعی را به ارمغــان می آورد. مقالاتی با عناوین: چه کسی به فکر ماست؟، جدول های اخلاقی، کتاب درمانی، ازدواج یا معامله، قحطی عفّت، حرمت قانون، خنده های گریه آور، برای خود چه کرده ایم؟...
اینکه: « دل باید پاک باشد »، بهانه ای برای گریز جاهلانه از همین مصونیت است « مراقبت از خود برای عدم ورود هر چه بیگانه به حریم خود » و آویختن به شاخه ی « لا قیدی »، وگرنه از دل پاک هم، نباید جز نگاه و رفتار پاک برخیزد. « از کوزه همان برون تراود که در اوست. » 
در مقاله یک میدان و دو هجوم می خوانیم:
« هجوم نظامی، دشمن اعلام جنگ و دشمنی می کند و مهاجم فرهنگی، اعلام دوستی. در آنجــا درگیـری با دشمن در مرزهـاست. اینجـا آسیـب از حملــه دشمن، درون خـانـه هـاست. آنجا، بمب هـای خـوشـه ای می ریزند. اینجا شک و دودلی می انگیزند. آنجا سلاح، موشک و بمب است، اینجا ماهواره و امواج تصویری.   
     
                                                                                                              اثر: جواد محدّثی 
 
عنوان کتاب: جستجوگران خوشبختی زیر باران

كتـاب ره توشــه اي است براي عزيزاني كه احسـاسـات بي موقع را در خود ناپديد مي كنند. براي سلامت ذهن و جسم خود مشاوره مي كنند و هر لحظه براي يادگيري بيشتر در تكاپو هستند.
مجموعه اي مختصر از تجربيات زندگي كه نويسنده كوشيده است، در عين سادگي و رواني نكته هاي كار آمد را در زندگي بر روي صفحه بياورد.
از لابلاي صفحات كتاب:
ـ افراد موفّق كساني هستند كه جدا از مسائل علمي خود، در زندگي باورهاي قشنگ و محكمي دارند و در مسائل اخلاقي و اجتماعي مشورت مي كنند.
ـ اگر مي خواهيد پدر و مادرتان، زود پير نشوند و بعدها خودتان از بخت بدتان گله نكنيد، احساسات پوچ، بي ارزش و بي موقع را در جا كفشي زنداني كنيد تا بو بگيرد.
ـ هنگامي كه درسي را فرا گرفتيد، همان روز آن را يك بار مرور كنيد و مطمئن شويد آن را ياد گرفته ايد، آخر هفته يك سري به آن بزنيد
.

 
                                                               نويسنده: رضا عليخاني
                                                                                انتشارات: نشر عليخاني

 
عنوان کتاب: دفترچه خاطرات بچه چلمن
 
کتاب خاطرات یک بچه ی چلمن، دفترچه خاطرات نوجوانی جسور و شیطان به نام گریگوری هفلی است که با شیطنت های جذاب و خواندنی خود به مواجهه با دنیای اطراف خود و آتمسفر نوجوانی می پردازد. گریگوری پسری نوجوان و بازیگوش است. او بنا به پیشنهاد مادرش رویدادهای روزانه اش را در طول سال تحصیلی در سالنامه ای که مادرش برای او تهیه کرده، یادداشت می کند.
                                                                                     نویسنده: جف کینی