خوشبخت کسی است که به یکی از دو چیز دسترسی دارد: کتاب خوب و  یا دوستانی که اهل کتاب باشند.     ویکتور هوگو

نمایشگاه کتب شهدای دفاع مقدس

روز دوشنبه 97/9/7 برپایی نمایشگاه کتب شهدای دفاع مقدس به مناسبت هفته بسیج به مدت یک هفته.

هفته بسیج

سلام خداوند و بندگان شایسته اش  به آنانکه جان خود را مشتاقانه به میدان دفاع از دین خدا و عزت و استقلال میهن اسلامی، بردند. عاشقانه هستی خود را نثار کردند تا هستی امت اسلامی، استقرار و قوام بگیرد، و از لذت ها و هوس های زندگی چشم پوشیدند تا چشمشان به جمال محبوب ازلی روشن خلق، همواره بازو به روی مردم گشوده بماند همه انسانها می میرند ولی شهیدان این سرنوشت همگانی را به به بهترین وجه سپری کردند وقتی قرار است این جان برای انسان نماند چه بهتر در راه خدا این رفتن انجام بگیرد.

از خدا می خواهم مبادا بعد از یک عمر زحمت، مرگ ما در بستر بیماری باشد و در میدان شهادت نباشد. شهادت، مرگ در راه ارزشهاست...
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
 
معرفی کتب شهدای 8 سال دفاع مقدس و بسیجیان جان برکف به مناسبت هفته بسیج باشد که قدمی کوچک در ادامه راهشان برداریم. دوستان و عزیزانی که در کنار کتبی که مطالعه می نمایید پیشنهاد می کنم این کتب را هم جزو مطالعات خود قرار دهید و ان شاءالله مفید واقع شود.
67/9/7


اهدای کتاب

اهدای کتاب توسط دانش آموزان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در روز سه شنبه 97/8/1.
 
پیام به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

بجهان خلقت به عنوان ایت بی همتای پروردگار، سرشار از شگفتی و زیبایی است. انسان تجلی روح آفریدگاردر جهان است و کتاب، زبان سخن گوی این روح قدسی، چنان که خداوند، زبان کتاب را برای سخن گفتن با انسان برگزیده است. هرکتاب خوب، جهانی است که این ذات خلاق سرچشمه می گیرد و خود می تواند، دریچه ای باشد برای نگاهی تازه به هستی. کتاب و کتابت از نعمت های برترند که در اختیارمان قرارداده شده و بی توجهی به جایگاه ان ناسپاسی بزرگی است. انسان های کتابخوان می توانند جهان را از نظرگاه انسان های دیگرتماشا کنند و در نتیجه می توانند ژرف تر بیاندیشند می توانند خود و جهان خود را بهتردرک کنند در نهایت می توانند انسان های بهتری باشند دریغا که گاهی درگیرودار روزمرگی و زیر هجوم بی وقفه ی رسانه های تصویری، وجود این گنج های نایاب در گوشه ی گنجه هامان از یاد می بریم. شاید حتی به یاد نیاوریم آخرین کتابی که خوانده ایم چه بوده. و آخرین باری که خود یا فرزندان خود را به کتابخانه برده ایم چه وقت بوده است. هر کتابخانه خانه ای است با پنجره های بی شمار که به روی دنیای تازه گشوده می شوند چه جایی ازاین زیباتر برای گذران سودمند وقت؟ عدم سود بردن ازاین بی نهایت، خسران بزرگی است و باید ازخود و فرزندان آتیه سازمان در برابر آسیب های موج روبه افزایش"نخواندن"مراقبت کنیم. فرزندان ما از رفتار ماست که می آموزند نه از توصیه ها و گفتارهای بی عمل. بهترین راه برای پرورش نسل کتاب خوان، کتاب خواندن است به ویژه دردنیای امروزکه رسانه های پر مخاطب جمعی، امکان مراقبت از ذهن خود و به ویژه ذهن پاک کودکان می گیرند. بهترین شیوه، واکسینه کردن ذهن ما با استفاده از کتاب های خوب است. فردای توسعه یافته  و سعادتمند هرجامعه ای را باید میان این دریچه های کوچکی یافت که درکنار هم در کتابخانه ها ایستاده اند و هرکدام درانتظارند تا جهان تازه ای بگشایند. بیش از این منتظرشان نگذاریم.
 
ما می توانیم با اهدای کتاب هایی که در منزل گاهاً خاک می خورد
فرصتی مناسب برای دیگران در امر کتاب خواندن فراهم نماییم.

24
آبان روز کتاب و کتابخوانی فرصت خوبی است برای اهدای کتاب
                                                                                                                                                                                                                                                                  با تشکر
کتابخانه دبیرستان هاجر
 
هفته کتاب و کتابخوانی

کتاب، رسولی است که زندگی را در دستانت به تماشا می گذارد تا لحظه های تنهایی ات ر ابا خویش خلوت کنی ودل به معبود بسپاری.
برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت روز کتاب کتابخوانی روز سه شنبه 97/8/23 ویژه دانش آموزان و والدین گرامی به مدت یک هفته.

 
مسابقه کتابخوانی

برگزاری مسابقه کتاب خوانی به مناسبت هفته کتاب وکتاب خوانی با عنوان: قاطرچی در روز دوشنبه 97/8/21.
                                                                                   کتابخانه مدرسه هاجر

اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی
فعالیت دانش آموزان در تنظیم کتاب ها

هدف ما از مسولیت دادن به دانش آموز در امر کتاب این است که هرچه با کتاب مانوس تر شوند و اهل مطالعه باشند آینده ای روشن درانتظار خواهند داشت. و الآن که بیگانگان تهاجم فرهنگی را برملت روا داشته اند ما باید هر چه بیشتر در امر کارفرهنگی و کتاب و کتاب خوانی فعالیت داشته باشیم.
 
منتظرتان هستیم

با سلام و عرض ادب؛
کتاب، آرامش دل های جویندگان وتشنگان علم است.
دوست عزیزحدود 232 جلد کتاب جدید به کتابخانه اضافه شده است. شما می توانید باعضویت درکتابخانه ازخواندن این کتابها بهرمند شوید.
منتظرتان هستیم.
                                   کتابدار مدرسه هاجر

معرفی کتاب به مناسبت روز 13 آبان

معرفی کتاب در روز یکشنبه 97/8/13 به مناسبت تسخیر لانه جاسوسی وروز دانش آموز با عنوان: پروانه های جوانی که شامل بیانات ورهنمودهای امام خامنه ای درباره جوانان در روز دانش آموز.
 
معرفی کتاب به مناسبت هفته تربیت بدنی

معرفی کتاب تغذیه در ورزش به مناسبت هفته تربیت بدنی در روز شنبه 97/7/28.
 
معرفی کتاب
 

در این کتاب که به مناسبت شهادت امام حسن (علیه السلام) معرفی شده است:
حلم و صبر انقلابی امام حسن (علیه السلام)
از صفات ممتاز امام حسن (علیه السلام) حلم و بردباری او بود به طوری که جمله «والحلمُ الحسنیه» در مورد آن حضرت معروف گردید.
حلم یعنی انسان موارد مخصوصی، با صبر و تحمل انقلابی استوار خود خویشتنداری کند و مشکلات را با سر پنجه آرامش و تسلط بر اعصاب حل نماید و مصداق این آیه (34فصلت) قرآن باشد که می فرماید:
بدی را با نیکی دفع کن، ناگاه خواهی دید همان کس که میان تو و او دشمنی است گویی دوستی گرم و صمیمی است.

محمد مهدی اشتهاردی
 
مسابقه نقاشی

در روز دوشنبه مورخ 97/7/23؛ برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت شهادت دردانه اباعبدالله و امام حسن مجتبی (علیه السلام) در کتابخانه دبیرستان.

معرفی کتاب

« السلام علیک یا اباعبدالله »
به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله و بازگشایی مدارس و اینکه یکی از دلایل قیام امام حسین (علیه السلام) امر به معروف و نهی از منکر بوده است و همچنین اقامه نماز، سعی کردیم معرفی کتاب خود را تحت عنوان دعوت به نماز برگزینیم. در این کتاب با آثار و برکات نماز آشنا می شویم و اینکه چگونه فرزندان و دوستان را به نماز دعوت نماییم.
در این کتاب آمده است:
نماز عامل رشد انسان: نماز رشد دهنده، نمازی است که کارخانه آدم سازی است. شاید آیه «اقم الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر» اشاره به همین نماز باشد. چون فضای نماز فضای تربیتی است. مانند دریا که حیوانات درون آن بدون معلم و مربی همه شنا بلدند. اگر انسان واقعاً اهل نماز باشد، خود به خود همه عیب ها و نواقصش برطرف می شود.
آری: کسی که هر روز روبه خانه خدا (قبله) ایستاد، رو به خانه دیگری نمی ایستد.

برگرفته از کتاب دعوت به نماز استاد قرائتی
97/7/7

 
آماده سازی کتابخانه

آماده سازی کتابخانه با همکاری دانش آموزان و آغاز ثبت نام و عضو گیری در کتابخانه

اوقاتی در کتابخانه

اوقات خوش و به یادماندنی در کتابخانه دبیرستان هاجر همراه با مطالعه کتاب و بازی های فکری.